Výcvik 2010

Výcvik JSDH s motorovou pilou

Dne 29.1.2010 proběhl výcvik pilařů JSDH. V rámci výcviku jsme pokáceli vánoční strom na návsi v Přísnoticích.  Foto zde.

Školení nositelů dýchací techniky

Ve dnech 5. a 6.2. 2010 proběhlo na požární stanici v Židlochovicích školení nových nositelů dýchací techniky. Z naší JSDH se zúčastnili Petr Mahovský a Jaroslav Ráb.

Školení velitelů JSDH obcí

Dne 12.3.2010 od 17:00h do 20:00h a 13.3.2010 od 8:00h do 16:00h se konalo školení velitelů JSDH obcí hasebního obvodu PS Židlochovice. Školení proběhlo v hotelu Korok v Těšanech.

Výcvik JSDH s motorovou pilou

Dne 13.3.2010 se konal výcvik pilařů naší JSDH. Pokáceli jsme vzrostlý ořech na malém dvoře Olinovi Flodrovi v Unkovicích.Foto.

Školení strojníků JSDH obcí

Dne 14.3.2010 od 8:00h do 16:00h se konalo školení strojníků JSDH obcí hasebního obvodu PS Židlochovice. Školení proběhlo v hotelu Korok v Těšanech. Foto.

Výcvik JSDH s motorovou pilou

Dne 10.4.2010 členové naší JSDH pokáceli v rámci výcviku s motorovou pilou dva staré a duté ořechy, které ohrožovaly okolní stavby. První u Mulíčků (foto) a druhý u Beranů (foto) v Přísnoticích.

Výcvik JSDH s motorovou pilou

Dne 17.4.2010 členové naší JSDH pokáceli v rámci výcviku s motorovou pilou borovici, která ohrožovala plot a okolní stavby p.Louckého a p. Mahovského v Přísnoticích. Foto. Po obědě jsme podřízli suchý topol ve Lhétě a nachystali pár polínek na topení. Foto

Výcvik JSDH s cisternovou automobilovou stříkačkou  CAS K25 LIAZ 101

Dne 8.8.2010 se jednotka sboru dobrovolných hasičů sešla před hasičskou zbrojnicí, aby se její členové seznámili s uložením a výbavou CAS. Vozidlo jsme nechali v úložných prostorách za roletamy osadit regálovými systémy z AL profilů a výsuvy, na střeše nástavby byl namontován úložný box. Dále byly zakoupeny nové vzduchové dýchací přístroje, svítilny a naviják s vodní vysokotlakou hadicí a proudnicí.  Foto.   Foto 2.

Porada velitelů

Dne 14.10.2010 se konala na PS Židlochovice porada velitelů JSDH obcí hasebního obvodu Židlochovice.

Školení obsluhy jednomužné motorové pily

Dne 14.11.2010 se konalo periodické školení obsluhy JMP tří členů naší JSDH na CPS v Brně-Lidické.